Briefcase Biotec GmbH založili v rakouském Grazu v roce 2014 Alexander Murer, Martin Jost a Bernhard Tittelbach s cílem vyvinout Kilobaser - „Kávovar pro syntézu primerů DNA“. Po několika menších projektech, jako je vývoj bioreaktorů, si založili v roce 2013 také komunitní biohackerspace OpenBiolab Graz Austria. Krátce poté se zrodil nápad pro „Kilobaser“, který primárně inicializovala jejich častá vlastní potřeba DNA primerů.

 


Logo Kilobaser je poctou fotografii 51, což je rentgenový difrakční obraz DNA pořízený Raymondem Goslingem v květnu 1952, když pracoval jako doktorand pod vedením Rosalind Franklinové. Byl to zásadní důkaz při identifikaci struktury DNA.

 

 
Kilobaser je stolní plně automatický syntetizátor krátkých sekvencí DNA. Je navržen tak, aby jej mohl obsluhovat kdokoli, není třeba žádné speciální školení. Pracuje s proprietární kazetou s reagenciemi, která obsahuje činidla pro 200 bází DNA a může být použita až 2 týdny po vložení. Pro každé DNA oligo je třeba vložit mikrofluidní čip Kilobaser na jedno použití a standardní zkumavku 0,2 ml PCR. Kilobaser lze ovládat pomocí dotykové obrazovky na palubě nebo pomocí libovolného stolního počítače nebo mobilního zařízení.

Díky velmi příznivé ceně je systém Kilobaser snadno dostupný pro jakoukoli laboratoř.

 

 

 

 

 

 

JAK TO CELÉ FUNGUJE?Zadejte svoji sekvenci


Vložte mikrofluidní čip a stiskněte START


Počkejte 60 minut syntézy


DNA je připravena